Usuwanie zmian skórnych

Laser CO2

Laserem CO2 usuwamy: brodawki / kurzajki, zmiany barwnikowe, włókniaki, znamiona, odciski, wrastające paznokcie, kępki żółte, łagodne zmiany skórne, niektóre blizny.

home

zmiany skórne

laser CO2

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy:

Cena zabiegu: od 150 zł

Opis metody

Działanie lasera CO2 polega na niezwykle precyzyjnym przekazaniu ciepła do tkanki powodując jej odparowanie oraz dokładne zamknięcie naczyń. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zalety zabiegu

  • mała inwazyjność zabiegu,
  • brak krwawienia po zabiegu,
  • szybkie gojenie się ran,
  • dobry efekt kosmetyczny - brak uszkodzenia otaczających tkanek,
  • brak możliwości zakażenia żółtaczką i wirusem HIV - zabieg wykonywany jest metodą bezkontaktową.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu miejsce po usuniętej zmianie pokryte jest szaro-beżowym strupkiem. Skóra otaczająca miejsce wycięcia może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się nieznaczne pieczenie, a nawet ból. Długość gojenia się rany zależy od rozległości i ilości zmian. W celu szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu i uniknięcia powikłań po zabiegu wykonanego laserem CO2 bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarskich. Nie przestrzeganie zaleceń może prowadzić do powikłań pozabiegowych.

Zalecenia po zabiegu

  • dbałość o czystość i higienę leczonego miejsca,
  • unikanie podrażnień mechanicznych okolic pozabiegowych,
  • w miejscach po usuniętych zmianach nie wolno stosować żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez lekarza wykonującego zabieg,
  • unikanie długotrwałego moczenia zmian pozabiegowych,
  • należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (najlepiej 50+) oraz bezwzględnie unikać opalania (słońce, solarium) zagojonych miejsc przez okres do czterech tygodni.

Każdy pacjent i każda jednostka chorobowa wymaga odrębnego traktowania, dlatego szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymają Państwo od lekarza wykonującego zabieg.

Stosowany laser

W Centrum Zabiegowym "Fragmat" używamy lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu, w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.

Lekarz wykonujący zabieg

Zabiegi usuwania zmian skórnych laserem CO2 wykonuje:
- specjalista chirurg, Mariusz Wojtczak.

Cennik - laser CO2* Konsultacja chirurgiczna 100 zł Usuwanie brodawek/kurzajek od 150 zł Usuwanie przebarwień skórnych od 150 zł Usuwanie włókniaków skórnych od 150 zł Laserowe usuwanie wrastającego paznokcia od 300 zł

* cena zabiegu zależy od wielkości zmiany, w przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji.