Lipoliza laserowa SmartLipo

Lipoliza SmartLipo™

Lipoliza laserowa SmartLipo służy do usuwania tkanki tłuszczowej z niewielkich obszarów. Z uwagi na małą inwazyjność i dużą precyzję zabieg SmartLipo jest polecany szczególnie osobom, które chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej z miejsc bardzo wrażliwych, np. z twarzy, podbródka (tzw. druga broda), szyi. Metoda SmartLipo doskonale nadaje się także do redukcji tłuszczu z ramion, pleców, kolan oraz okolic łonowych.

Zaletą lipolizy laserowej SmartLipo jest poprawa elastyczności i sprężystości skóry po zabiegu, co następuje w wyniku podgrzania włókien kolagenowych podczas redukcji komórek tłuszczowych. Zabieg lipolizy laserowej SmartLipo wykorzystuje się również w leczeniu wiotkości skóry, rozstępów, blizn, celulitu oraz do likwidowania nierówności skóry po zabiegu liposukcji.

Informacje na temat lipolizy SmartLipo

Przeciwwskazania do zabiegu SmartLipo™

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby wątroby,
 • choroby skóry,
 • choroby serca,
 • cukrzyca.

Zalecenia przed zabiegiem SmartLipo™

Przed zgłoszeniem się na zabieg usuwania tkanki tłuszczowej laserem SmartLipo należy wykonać:

 • badanie krwi OB,
 • badanie na krzepliwość krwi,
 • badanie moczu,
 • próbę wątrobową.
 • 5 dni przed zabiegiem zalecane jest zaprzestanie zażywania aspiryny i ibuprofenu (przed zaprzestaniem zażywania leków należy skonsultować się z lekarzem),
 • przed zabiegiem można normalnie pić i jeść (zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym),
 • przed zabiegiem należy poinformować lekarza o zażywanych lekach oraz ostatnich zmianach stanu zdrowia,
 • ograniczyć lub rzucić palenie (papierosy zmniejszają krążenie krwi i utrudniają proces leczenia),
 • obszar, który ma być poddany zabiegowi przed zabiegiem zaleca się umyć pod prysznicem mydłem antybakteryjnym.

Przebieg zabiegu SmartLipo™

Przed przystąpieniem do zabiegu lipolizy laserowej SmartLipo chirurg markerem oznacza miejsca nadmiernego nagromadzenia tłuszczu. Następnie pacjent zostaje znieczulony tzw. metodą nasiękową (nie ma konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego). Po nacięciu skóry (nacięcie ok. 2 mm) lekarz wprowadza podskórnie kaniulę (średnica kaniuli wynosi 1 mm) ze światłowodem. Końcówka światłowodu rozbija komórki tłuszczowe uwalniając płyn do przestrzeni międzykomórkowej. Czas trwania zabiegu SmartLipo zależy od operowanego obszaru i wynosi od 45-60 min.

W przypadku zastosowania lasera SmartLipo nie ma konieczności odsysania tkanki tłuszczowej. Z przestrzeni międzykomórkowej płyn ewakuowany jest na zewnątrz poprzez układ limfatyczny. Dodatkową zaletą usuwania tkanki tłuszczowej laserem SmartLipo jest jednoczesne zamykanie światłem lasera drobnych naczyń krwionośnych pękających podczas zabiegu. Natychmiastowe ich zamknięcie znacznie ogranicza krwawienie i dolegliwości bólowe.Zalecenia po zabiegu SmartLipo™

Po zabiegu SmartLipo konieczne jest chodzenie w opatrunku uciskowym od kilku dni do kilku tygodni w zależności od obszaru, na którym wykonywano zabieg. W pierwszej dobie po zabiegu pacjent może odczuwać ból w miejscu wykonywania zabiegu. Przyjmowanie zwykłych środków przeciwbólowych złagodzi objawy. Opuchlizna jest normalnym stanem po zabiegu, znika po kilku dniach. Większość pacjentów bezpośrednio po zabiegu wraca do codziennych obowiązków. Nieznaczna część pacjentów, bardziej wrażliwych na ból, może odczuwać ból i ucisk w operowanej okolicy nieco dłużej. W takim przypadku powrót do zwykłych obowiązków zalecany jest po 24 godz. od wykonania zabiegu lipolizy SmartLipo. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy unikać aktywności fizycznej.

Ważne!!!
Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych w znacznym stopniu wpływa na efekt zabiegu.

Rejestracja na zabieg lipolizy SmartLipo™

Rejestracja telefoniczna: +48 42 678 31 00 lub +48 531 799 995
czyna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 19.00.

Lipoliza laserowa SmartLipo stosowana jest do usuwania tkanki tłuszczowej z obszarów wrażliwych: podbródek, twarz, ramiona, wewnętrzne okolice kolan. Zaletą lipolizy SmartLipo jest poprawa elastyczności i sprężytości skóry po zabiegu.