Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy tłuszczaki, włókniaki, odciski/modzele, brodawki, kurzajki, wrastające paznokcie, zmiany barwnikowe.

Usuwanie kurzajek, brodawek i innych zmian skórnych laserem CO2.
Opis metody

Usuwanie zmian skórnych
laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy

  • brodawki / kurzajki
  • zmiany barwnikowe
  • włókniaki
  • znamiona
  • odciski
  • wrastające paznokcie
  • niektóre blizny
Opis metody

Działanie lasera CO2 polega na niezwykle precyzyjnym przekazaniu ciepła do tkanki powodując jej odparowanie oraz dokładne zamknięcie naczyń. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu miejsce po usuniętej zmianie pokryte jest szarobeżowym strupkiem. Skóra otaczająca miejsce wycięcia może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się nieznaczne pieczenie, a nawet ból. Długość gojenia się rany zależy od rozległości i ilości zmian. W celu uniknięcia powikłań po zabiegu wykonanym laserem CO2 bezwzględnie należy przestrzegać pozabiegowych zaleceń lekarskich. Nie przestrzeganie zaleceń może prowadzić do powikłań pozabiegowych.

Zalecenia po zabiegu

Każdy pacjent i każda jednostka chorobowa wymaga odrębnego traktowania, dlatego szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymają Państwo od lekarza wykonującego zabieg.

Zalety-zabiegu Stosowany laser

W Centrum Zabiegowym "Fragmat" używamy lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu, w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.

Cennik zabiegów laserem CO2
Konsultacja chirurgiczna 100 zł Usuwanie brodawek/kurzajek od 200 zł Usuwanie przebarwień skórnych od 200 zł Usuwanie włókniaków skórnych od 200 zł Laserowe usuwanie wrastającego paznokcia od 350 zł

Cena zabiegu zależy od wielkości zmiany. W przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji.

Informacja dla pacjentów pierwszorazowych. Zakres zabiegu, oraz jego cena, jest ustalany w trakcie konsultacji, koszt konsultacji 100 zł. Jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, zabieg można wykonać w trakcie tej samej wizyty.

Badanie histopatologiczne. W przypadku konieczności wykonania badania histopatologicznego pobierana jest opłata 70 zł od badanej zmiany. Jeżeli w trakcie badania okaże się, że laboratorium musi zlecić dodatkowe badania, cena za histopatologię może wzrosnąć w zależności od rodzaju wykonywanych badań. Dodatkowa opłata zostanie pobrana przy wydawaniu wyników.

Lekarz

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie zmian skórnych laserem, elektrokoagulacją oraz chirurgicznie poprzez wycięcie.
Lek. Mariusz Wojtczak, specjalista chirurgii ogólnej, wykonuje zabiegi usuwania zmian skórnych laserem CO2, elektrokoagulacją oraz zabiegi chirurgicznego wycięcia zmian skórnych.

Umów wizytę

Lekarz

Jak umówić wizytę

Zabiegi w zakresie usuwania zmian skórnych laserem CO2 wykonuje specjalista chirurg Mariusz Wojtczak. Wizytę można umówić przez system rezerwacji online lub telefonicznie.

Instrukcja rejestracji online.

Po wybraniu przycisku rejestracji online, system przekieruje Państwa na stronę rezerwacji. Proszę wybrać dogodny dla Państwa termin i dalej postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.