Usuwanie zmian skórnych

Laser CO2

Laserem CO2 usuwamy: brodawki / kurzajki, zmiany barwnikowe, włókniaki, znamiona, odciski, wrastające paznokcie, kępki żółte, łagodne zmiany skórne, niektóre blizny.

Opis zabiegu laserem CO2

Zalecenia po zabiegu laserem CO2

Stosowany laser CO2

Cennik zabiegów laserem CO2

Lekarz wykonujący zabieg

Rejestracja online

laser CO2

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy

Cena zabiegu: od 200 zł

Laser CO2 - opis metody

Działanie lasera CO2 polega na niezwykle precyzyjnym przekazaniu ciepła do tkanki powodując jej odparowanie oraz dokładne zamknięcie naczyń. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zalety zabiegu

  • mała inwazyjność zabiegu,
  • brak krwawienia po zabiegu,
  • szybkie gojenie się ran,
  • dobry efekt kosmetyczny - brak uszkodzenia otaczających tkanek,
  • brak możliwości zakażenia żółtaczką i wirusem HIV - zabieg wykonywany jest metodą bezkontaktową.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu miejsce po usuniętej zmianie pokryte jest szaro-beżowym strupkiem. Skóra otaczająca miejsce wycięcia może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się nieznaczne pieczenie, a nawet ból. Długość gojenia się rany zależy od rozległości i ilości zmian. W celu szybkiego powrotu do zdrowia po zabiegu i uniknięcia powikłań po zabiegu wykonanego laserem CO2 bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarskich. Nie przestrzeganie zaleceń może prowadzić do powikłań pozabiegowych.

Zalecenia po zabiegu

  • dbałość o czystość i higienę leczonego miejsca,
  • unikanie podrażnień mechanicznych okolic pozabiegowych,
  • w miejscach po usuniętych zmianach nie wolno stosować żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez lekarza wykonującego zabieg,
  • unikanie długotrwałego moczenia zmian pozabiegowych,
  • należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (najlepiej 50+) oraz bezwzględnie unikać opalania (słońce, solarium) zagojonych miejsc przez okres do czterech tygodni.

Każdy pacjent i każda jednostka chorobowa wymaga odrębnego traktowania, dlatego szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymają Państwo od lekarza wykonującego zabieg.

Stosowany laser

W Centrum Zabiegowym "Fragmat" używamy lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu, w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.

Cennik zabiegów laserem CO2

Cennik - laser CO2 * Konsultacja chirurgiczna 100 zł Usuwanie brodawek/kurzajek od 200 zł Usuwanie przebarwień skórnych od 200 zł Usuwanie włókniaków skórnych od 200 zł Laserowe usuwanie wrastającego paznokcia od 350 zł

* Cena zabiegu zależy od wielkości zmiany. W przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji.

Lekarz wykonujący zabieg

Zabiegi usuwania zmian skórnych laserem CO2 wykonuje:
- specjalista chirurg, Mariusz Wojtczak
.

Rejestracja na konsultację lub zabieg laserem CO2

W celu umówienia wizyty do specjalisty chirurga Mariusza Wojtczaka przez system rezerwacji online lub telefonicznie, należy wybrać odpowiedni przycik poniżej. Pacjenci, którzy chcą zarejestrować się telefonicznie wybierają przycisk: rejestracja telefoniczna. Pacjenci, którzy chcą zarejestrować się online postępują zgodnie z instrukcją.

Konsultacja chirurgiczna

Zabieg chirurgiczny

Rejestracja telefoniczna

Instrukcja rejestracji online na zabieg laserem CO2
Pacjenci pierwszorazowi, którzy chcą zapisać się online, wybierają przycisk: konsultacja chirurgiczna, pacjenci wyznaczający online kolejną wizytę wybierają przycisk: zabieg chirurgiczny. Po wybraniu odpowiedniego przycisku, system przekieruje Państwa na stronę rezerwacji online. Proszę wybrać dogodny dla Państwa termin i dalej postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Konsultacja jest wymagana dla pacjentów pierwszorazowych, nie oznacza to jednak, że w trakcie pierwszej wizyty lekarz nie wykona zabiegu. Jeżeli pacjent będzie kwalifikował się do zabiegu, zabieg zostanie wykonany w trakcie tej samej wizyty.