Usuwanie zmian skórnych

Zmiany skórne usuwamy metodami małoinwazyjnymi (laser, elektrokoagulacja) lub klasyczną metodą chirurgiczną poprzez wycięcie zmiany skalpelem. Usuwamy tłuszczaki, włókniaki, odciski/modzele, brodawki, kurzajki, wrastające paznokcie, zmiany barwnikowe. Wybór metody zależy od rodzaju zmiany, w niektórych przypadkach wymagane jest wykonanie badania histopatologicznego.

Umów wizytę

Usuwanie zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe typu trądzik różowaty, naczyniaki płaskie, naczyniaki starcze, rumień usuwamy laserowo wykorzystując laser CUTERA Excel V lub laser FOTONA. Teleangiektazje (tzw. pajączki naczyniowe) usuwamy laserem lub metodą skleroterapii. Przed wykonaniem zabiegu usuwania teleangiektazji wymagane jest wykonanie badania USG Doppler.

Umów wizytę

Chirurgia laserowa

Laser CO2

Laserem CO2 usuwamy: brodawki / kurzajki, zmiany barwnikowe, włókniaki, znamiona, odciski, wrastające paznokcie, kępki żółte, łagodne zmiany skórne, niektóre blizny.

Laser Cutera
Excel V

Laserem Cutera Excel V usuwamy: trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki płaskie, naczyniaki starcze, rumień, przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry, blizny, brodawki wirusowe.

Laser Fotona

Laserem FOTONA usuwamy przebarwienia, blizny trądzikowe, narośla skórne, redukujemy rozstępy. Wykonujemy także zabieg peelingu laserowego głębokiego tzw. resurfacing.

laser CO2

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserem CO2 usuwamy:

 • brodawki / kurzajki,
 • zmiany barwnikowe,
 • włókniaki,
 • znamiona,
 • odciski,
 • wrastające paznokcie,
 • niektóre blizny.

Cena zabiegu: od 200 zł*

* cena zabiegu zależy od wielkości zmiany, w przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji. Cena konsultacji 100 zł.

Stosowany laser CO2

Do usuwania zmian skórnych używamy lasera CO2 z Ultrapulsem. Wyjątkowość tego urządzenia polega na niezwykle krótkim czasie impulsu laserowego w ultrakrótkich odstępach. Dzięki temu, w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dodatkowo w trakcie zabiegu wykorzystujemy ewakuator oparów z wielostopniowym systemem filtracji, który zapewnia bezpieczeństwo pracy zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza. Ewakuator oparów eliminuje również nieprzyjemny zapach powstający w trakcie odparowywania zmian na powierzchni skóry.

Laser Cutera Excel V

Laserem Cutera Excel V usuwamy

Cena zabiegu od 180 zł*

*Cena zabiegu zależy od ilości impulsów oraz od stopnia złożoności i skomplikowania zabiegu.

Opis metody

Wiązka emitowana przez laser Excel V jest absorbowana przez naczynka i powoduje ich podgrzanie, w konsekwencji czego następuje uszkodzenie naczynia i zamknięcie jego ściany. Naczynie włoknieje i po pewnym czasie przestaje być widoczne. W niektórych przypadkach dla uzyskania odpowiedniego efektu należy wykonać kilka zabiegów.

LASER CUTERA Excel V jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym w swojej klasie. Jego wszechstronność i wysoka moc w połączeniu z zastosowaną technologią podwójnej długości fali 532/1064nm, umożliwiają leczenie różnego rodzaju chorób naczyniowych i pigmentacyjnych skóry.

Elektrokoagulacja

Usuwanie zmian skórnych metodą elektrokoagulacji

Metodą elektrokoagulacji usuwamy niewielkie zmiany skórne: włókniaki, brodawki, brodawczaki i inne łagodne zmiany skórne.

Cena zabiegu: od 150 zł*

*Cena zabiegu zależy od stopnia złożoności i skomplikowania zabiegu.

Opis metody

Elektrokoagulacja to metoda polegająca na wypaleniu (ścięciu, koagulacji białka) zmiany skórnej za pomocą łuku elektrycznego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent bezpośrednio po zabiegu wychodzi do domu. W zależności od wielkości powierzchni zmian skórnych, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Po zabiegu:

W miejscu poddanym elektrokoagulacji może powstać lekki obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie oraz delikatne krwawienie. Rana goi się od jednego do trzech tygodni, czasami pozostawiając niewielkie przebarwienie czy bliznę.

Zalecenia po zabiegu

 • dbałość o czystość i higienę leczonego miejsca,
 • unikanie podrażnień mechanicznych okolic pozabiegowych,
 • w miejscach po usuniętych zmianach nie wolno stosować żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez lekarza wykonującego zabieg,
 • unikanie długotrwałego moczenia zmian pozabiegowych,
 • należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (najlepiej 50+) oraz bezwzględnie unikać opalania (słońce, solarium) zagojonych miejsc przez okres do czterech tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża.

Przed zabiegiem

Dwa tygonie przed planowanym zabiegiem nie należy:

 • opalać się (słońce, solarium),
 • wykonywać: mikrodermabrazji, pilingów chemicznych.

Lekarz wykonujący zabieg

Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą elektrokoagulacji wykonuje: specjalista chirurg, Mariusz Wojtczak.

Zabieg chirurgiczny

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Nie każdą zmianę skórną można usunąć metodą małoinwazyjną (elektrokoagulacja, laser), w niektórych przypadkach konieczne jest chirurgiczne usunięcie zmiany.

Cena zabiegu: od 350 zł

*Cena zabiegu zależy od stopnia złożoności i skomplikowania zabiegu.

Opis metody

Wycięcie zmian skórnych przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym w chirurgicznym gabinecie zabiegowym. Podczas zabiegu chirurgicznego lekarz przy pomocy skalpela wycina zmianę razem z niewielkim marginesem zdrowej tkanki. Na koniec zakłada się szwy i opatrunek. Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowych. Zabieg trwa ok. 30 min, pacjent bezpośrednio po zabiegu wychodzi do domu. W niektórych przypadkach wycięty fragment tkanki wysyłany jest do badanie histopatologicznego, które ocenia naturę zmiany. Minimalny czas oczekiwania na wynik badania to 14 dni.

Niemożliwe jest wycięcie zmiany skórnej bez powstania blizny. Wygląd blizny zależy od osobniczych skłonności do gojenia, wielkości wycinanej zmiany oraz jej lokalizacji.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu wskazane jest szczególnie delikatne obchodzenie się z obszarem poddanym usunięciu zmiany. W pierwszym okresie rana pozabiegowa nie powinna również być w żaden sposób nawilżana ani moczona. Opatrunek powinien być zmieniany codziennie lub co drugi dzień, a po 7-10 dniach szwy skórne mogą być bezpiecznie usunięte. W pierwszych miesiącach po zabiegu zaleca się ochronę przeciwsłoneczną.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej może być:

 • skłonność do bliznowców,
 • niska krzepliwość krwi.

Lekarz wykonujący zabieg

Zabiegi usuwania zmian skórnych metodą chirurgiczną wykonuje: specjalista chirurg, Mariusz Wojtczak.