Usuwanie zmian naczyniowych

Laserem Cutera Excel V usuwamy: teleangiektazje skóry twarzy i ciała (tzw. pajączki naczyniowe), trądzik różowaty, naczyniaki płaskie, naczyniaki starcze, rumień, przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry, blizny, brodawki wirusowe.

Usuwanie zmian naczyniowych laserem powierzchniowym.

Wysoka moc lasera Cutera Excel V  w połączeniu z zastosowaną technologią podwójnej długości fali, umożliwia leczenie różnego rodzaju chorób naczyniowych i pigmentacyjnych skóry.

Laser Cutera Excel V

Laser Cutera Excel V to nowe podejście do leczenia chorób naczyniowych, stawiające bezpieczeństwo i komfort pacjentów na pierwszym miejscu. System wykorzystuje unikalny laser zielony o wysokiej mocy, który jest absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne. Laser podgrzewa i eliminuje uszkodzenia naczyń, ostatecznie przywracając normalny odcień i kolor skórze.

Laser Cutera Excel V ma możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do potrzeb każdego pacjenta, co umożliwia precyzyjne i skuteczne leczenie wszystkich rodzajów schorzeń, od powierzchniowych uszkodzeń naczyniowych, aż po głębokie blizny. System wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia, dla zapewnienia maksymalnego komfortu.

Informacje dla pacjenta

Usuwanie zmian naczyniowym
laserem Cutera Excel V

Wskazania do zabiegu
laserem Cutera Excel V

 • rumień,
 • trądzik różowaty,
 • teleangiektazje skóry twarzy i ciała (pajączki naczyniowe),
 • naczyniaki płaskie, naczyniaki starcze,
 • przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry,
 • niektóre blizny,
 • nierówna tekstura skóry,
 • brodawki wirusowe.

Przeciwwskazania do zabiegu
laserem Cutera Excel V

 • ciąża,
 • stany zapalne na skórze objętej terapią,
 • aktywna opryszczka,
 • bielactwo i łuszczyca (przeciwwskazania względne),
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów),
 • opalenizna, używanie samoopalaczy,
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec),
 • spożywanie alkoholu w dniu zabiegu.

Przebieg zabiegu usuwania zmian naczyniowych
laserem Cutera Excel V

Zabieg usuwania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V wykonywany jest po konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. W trakcie konsultacji lekarz ocenia, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu laserem Excel V.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga znieczulenia. Aby zminimalizować dyskomfort i chronić skórę pacjenta, system laserowy został wyposażony w chłodzenie punktowe do 5oC.

Czas trwania zabiegu zależy od charakteru zmiany oraz jej wielkości i wynosi około 15-30 minut.

Przed zabiegiem lekarz dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórę. Następnie na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny żel.

Wiązka emitowana przez laser Excel V jest absorbowana przez naczynka powodując ich podgrzanie, w konsekwencji czego następuje uszkodzenie naczynia i zamknięcie jego ściany. Naczynie włóknieje i po pewnym czasie przestaje być widoczne.

W zależności od schorzenia, głowica zabiegowa jest przesuwana nad zmienionym obszarem tak długo, aż naczynia ulegną obkurczeniu.

Unikalna konstrukcja głowicy zabiegowej pozwala na bardzo efektywne chłodzenie skóry zarówno przed, w trakcie, jak i po każdym impulsie laserowym, co zmniejsza do minimum ryzyko efektów ubocznych takich jak: oparzenia, pęcherzyki, rany, strupki czy przebarwienia oraz skraca czas rekonwalescencji. Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

Zalecenia przed zabiegiem

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie może być opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających oraz stosowanie kremów i kosmetyków zawierających retinol 4 tygodnie przed zabiegiem. Okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana.

Zalecenia po zabiegu laserem Cutera

Po zabiegu zalecane jest intensywne nawilżanie. Przez miesiąc po zabiegu pacjent powinien powstrzymać się od korzystania z sauny, gorących kąpieli powodujących rozszerzanie się naczyń. Przez 10 dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku.

Możliwe efekty po zabiegu

Po zabiegu naczynia stają się delikatniejsze lub zanikają zupełnie. Efekty zabiegu zależą od wielu czynników, takich jak: wielkość zmiany, jej grubość, kolor i rodzaj.

Wiekszość pacjentów zauważa poprawę w okresie od dwóch do sześciu tygodni. Czasem na wyniki zabiegowe trzeba czekać do kilku miesięcy.

Powierzchniowe zmiany naczyniowe są zazwyczaj łatwiejsze do leczenia. Niektórzy pacjenci mogą zauważyć znaczną poprawę już po jednym zabiegu. Niekiedy mogą być potrzebne dwa lub trzy zabiegi wykonane w serii powtórzeń co około 4-6 tygodni.

W niektórych przypadkach dla uzyskania odpowiedniego efektu należy wykonać kilka zabiegów. Należy także pamiętać, że zabieg nie powstrzymuje procesu powstawania nowych pajączków, czy np. posłonecznych zmian naczyniowych.

Jeżeli pacjent ma tendencję do problemów naczyniowych, po jakimś czasie będzie trzeba wykonać zabieg ponownie.

Możliwe efekty niepożądane po zabiegu

U większości pacjentów efekty uboczne nie występują. Czasem może pojawić się:

Informacje na temat możliwych niepożądanych efektów ubocznych otrzymają Państwo w trakcie konsultacji.

Zalety zabiegu

Czy zabieg usuwania zmian naczyniowych
laserem Cutera Excel V jest bolesny?

Odczuwanie bólu w trakcie zabiegu usuwania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V zależy od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Niektóre miejsca są bardziej wrażliwe na ból inne mniej.

W większości przypadków pacjenci w trakcie zabiegu odczuwają lekkie szczypanie w momencie, gdy do tkanki są dostarczane impulsy energii z wiązki laserowej. Po zabiegu, najczęściej ból jest minimalny lub w ogóle nie występuje.

Cennik zabiegów usuwania zmian naczyniowych
laserem Cutera

Konsultacja chirurgiczna 150 zł Pojedyncze naczynko niezależnie od liczby impulsów 250 zł Skrzydełka nosa 360 zł Policzki 600 zł Twarz bez czoła 700 zł Twarz z czołem 840 zł Szyja 600 zł Dekolt 840 zł Kończyny dolne* od 800 zł

* Przed zabiegiem usuwania pajączków na kończynach dolnych, wymagane jest wykonanie badania USG Doppler Color kończyn dolnych wraz z konsultacją flebologiczną kwalifikującą do zamknięcia naczyń laserem powierzchniowym. Cena badania USG Doppler Color z konsultacją od 400 zł.

Umów wizytę

Usuwanie zmian naczyniowych

Usuwanie zmian skórnych naczyniowych laserem Cutera Excel V.
Zabiegi zamykania zmian naczyniowych laserem Cutera Excel V wykonuje dr Mariusz Wojtczak, specjalista chirurgii ogólnej. Wizytę można umówić przez system rezerwacji online lub telefonicznie.

Informacja dla pacjentów pierwszorazowych.
Zakres zabiegu oraz jego cena ustalany jest w trakcie konsultacji, koszt konsultacji 150 zł. Jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, zabieg można wykonać w trakcie tej samej wizyty.
Jeżeli celem wizyty jest usunięcie pajączków naczyniowych na kończynach dolnych, w pierwszej kolejności wymagane jest wykonanie USG Doppler kończyn dolnych wraz z konsultacją flebologiczną kwalifikującą do zamknięcia naczyń laserem powierzchniowym. W celu umówienia badania USG Doppler wraz z konsultacją prosimy o kontakt telefoniczny.

Na temat