Zamykanie zmian naczyniowych

Laser Cutera Excel V

Laserem Cutera Excel V leczymy: teleangiektazje skóry twarzy i ciała (tzw. pajączki naczyniowe), trądzik różowaty, naczyniaki płaskie, naczyniaki starcze, rumień, przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry, niektóre blizny. Laser CUTERA Excel V jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym w swojej klasie. Jego wszechstronność i wysoka moc w połączeniu z zastosowaną technologią podwójnej długości fali 532/1064nm, umożliwiają leczenie różnego rodzaju chorób naczyniowych i pigmentacyjnych skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Opis zabiegu laserem Cutera

Zalecenia po zabiegu laserem Cutera

O laserze Cutera Excel V

Lekarz wykonujący zabieg

Cennik zabiegów laserem Cutera

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża,
 • stany zapalne na skórze objętej terapią,
 • aktywna opryszczka,
 • bielactwo i łuszczyca (przeciwwskazania względne)
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy,
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec),
 • spożywanie alkoholu w dniu zabiegu.

Opis metody

Laser Cutera Excel V to nowe podejście do leczenia chorób naczyniowych, stawiające bezpieczeństwo i komfort pacjentów na pierwszym miejscu. System wykorzystuje unikalny laser zielony o wysokiej mocy, który jest absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne. Laser podgrzewa i eliminuje uszkodzenia naczyń, ostatecznie przywracając normalny odcień i kolor skórze. Excel V ma możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do potrzeb każdego pacjenta, co umożliwia precyzyjne i skuteczne leczenie wszystkich rodzajów schorzeń, od powierzchniowych uszkodzeń naczyniowych aż po głębokie blizny. System wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia, dla zapewnienia maksymalnego komfortu, przy braku skutków ubocznych i okresu rekonwalescencji.

Wiele dolegliwości skórnych objawia się pękaniem lub powiększeniem naczyń krwionośnych. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku trądziku różowatego, gdzie naczynia krwionośne na twarzy są trwale rozszerzone i widoczne w postaci rumienia na powierzchni skóry.

Zasada działania lasera Cutera Excel V: wiązka emitowana przez laser Excel V jest absorbowana przez naczynka i powoduje ich podgrzanie, w konsekwencji czego następuje uszkodzenie naczynia i zamknięcie jego ściany. Naczynie włoknieje i po pewnym czasie przestaje być widoczne. W niektórych przypadkach dla uzyskania odpowiedniego efektu należy wykonać kilka zabiegów.

Po zabiegu naczynia stają̨ się delikatniejsze lub zanikają̨ zupełnie. Należy jednak pamiętać, że nie można powstrzymać procesu powstawania nowych naczyń. Jeśli pacjent ma tendencję do problemów naczyniowych po jakimś czasie będzie trzeba wykonać zabieg ponownie. W tej kwestii należy również zasięgnąć porady lekarza.

WSKAZANIA

Zalecenia przed zabiegiem

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie może być opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających oraz stosowanie kremów i kosmetyków zawierających retinol 4 tygodnie przed zabiegiem. Okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana (laserowo lub jednorazową maszynką).

Przebieg zabiegu

Zabieg CUTERA® Excel V wykonywany jest po wstępnej konsultacji z lekarzem, który stwierdzi czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu laserem Excel V, czy też wymagane jest zastosowanie innej procedury. Czas trwania zabiegu zależy od charakteru zmiany i jej wielkości i wynosi około 15-30 minut. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga znieczulenia. Aby zminimalizować dyskomfort i chronić skórę pacjenta system laserowy został wyposażony w chłodzenie punktowe do 5oC. Przed zabiegiem lekarz dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórę. Następnie na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny żel. W zależności od schorzenia, głowica zabiegowa jest przesuwana nad zmienionym obszarem tak długo, aż naczynia ulegną obkurczeniu. Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

Czy zabieg jest bolesny?

Zależy to od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Niektóre miejsca są bardziej wrażliwe na ból inne mniej. W większości przypadków pacjenci w trakcie zabiegu odczuwają lekkie szczypanie/ ukłucie w momencie, gdy do tkanki są dostarczane impulsy energii z wiązki laserowej. Po zabiegu, najczęściej ból jest minimalny lub w ogóle nie występuje.

Zalety zabiegu usuwania zmian laserem Cutera Excel V:

 • szybki postęp w leczeniu,
 • najwyższy komfort i bezpieczeństwo terapii,
 • brak długotrwałej rekonwalescencji.

Efekty zabiegu

Większość pacjentów zauważa poprawę w okresie od dwóch do sześciu tygodni. Czasem na wyniki zabiegowe trzeba czekać do kilku miesięcy.

Efekty zabiegu zależą od wielu czynników takich jak: wielkość zmiany, jej grubość, kolor i rodzaj. Powierzchniowe zmiany naczyniowe są zazwyczaj łatwiejsze do leczenia. Niektórzy pacjenci mogą zauważyć znaczną poprawę już po jednym zabiegu. Niekiedy mogą być potrzebne dwa lub trzy zabiegi wykonane w serii powtórzeń co około 4-6 tygodni. Z tego względu, że wyniki zabiegowe mogą być różne u różnych pacjentów, w sprawie prognozowanych wyników należy się skontaktować z lekarzem. Efekty zabiegu są trwałe, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że wykonany zabieg nie zapobiega powstawaniu nowych żylaków czy np. posłonecznych zmian naczyniowych.

Zalecenia po zabiegu

Unikalna konstrukcja głowicy zabiegowej pozwala na bardzo efektywne chłodzenie skóry zarówno przed, w trakcie jak i po każdym impulsie laserowym co zmniejsza do minimum ryzyko efektów ubocznych takich jak: oparzenia, pęcherzyki, rany, strupki czy przebarwienia oraz skraca czas rekonwalescencji. Po zabiegu zalecane jest intensywne nawilżanie.

Przez miesiąc po zabiegu pacjent powinien powstrzymać się od korzystania z sauny, gorących kąpieli powodujących rozszerzanie się naczyń.

Przez 10 dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku.

Możliwe efekty niepożądane po zabiegu:

U większości pacjentów efekty uboczne nie występują. Czasem pojawia się zaczerwienienie, opuchlizna, zasinienie, a w bardzo rzadkich przypadkach, pęcherze. W celu uzyskania dokładnych informacji należy się skonsultować z lekarzem.

Cennik zabiegów laserem Cutera Excel V*

Laserowe leczenie naczynek, rumienia i trądziku różowatego Konsultacja chirurgiczna 100 zł Pojedyncze naczynko / pajączek niezależnie od liczby impulsów 200 zł Skrzydełka nosa 360 zł Policzki 600 zł Twarz bez czoła 700 zł Twarz z czołem 840 zł Szyja 600 zł Dekold 840 zł Kończyny dolne** od 800 zł

* Cena zabiegu zależy od wielkości zmiany. W przypadku większej ilości zmian o cenie zabiegu decyduje lekarz w trakcie konsultacji.

** przed zabiegiem usuwania pajączków na kończynach dolnych wymagane jest wykonanie USG kończyn dolnych wraz z konsultacją flebologiczną kwalifikującą do zamknięcia naczyń laserem powierzchniowym

Lekarz wykonujący zabieg