Chrapanie

Leczenie chrapania metodą Celon

Koblacja bipolarna CELON to małoinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie chrapania metodą CELON

Koblacja bipolarna CELON to małoinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na kilkukrotnym wprowadzeniu w podniebienie miękkie bipolarnej elektrody i pozostawieniu jej na kilka sekund. Cały zabieg trwa od 20 do 40 minut, pacjent wraca do domu bezpośrednio po zabiegu.

Wskazania do użycia metody Celon

  • nadmiernie wiotkie i wydłużone podniebienie miękkie,
  • przerost migdałków podniebiennych,
  • przerost nasady języka,
  • przerost małżowin nosowych.

Koblacja bipolarna CELON a metoda klasyczna

Temperatura: w metodzie koblacji od 40-80oC | w metodzie konwencjonalnej - 400oC;
Penetracja termalna: w metodzie koblacji minimalna | w metodzie konwencjonalnej głęboka;
Efekt na tkance docelowej: w metodzie koblacji - delikatne usunięcie | w metodzie konwencjonalnej - szybkie nagrzewanie, zwęglanie, poparzenia, nacięcia;
Uszkodzenia tkanki otaczającej: w metodzie koblacji - minimalne | w metodzie konwencjonalnej - przypadkowe zwęglenie, spalenie.

Przebieg zabiegu leczenia chrapania metodą CELON

Przed zabiegiem lekarz znieczula podniebienie miękkie. Następnie w znieczulone miejsce wprowadza kilkakrotnie specjalny apliakator, który wytwarza fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości. Fale powodują miejscowe rozgrzanie tkanki usztywniając ją. Gdy tkanka osiągnie optymalną temperaturę (ok. 80oC) urządzenie samoczynnie rozłącza się. Dzięki zastosowaniu niskich temperatur i samoczynnemu wyłączaniu się urządzenia po osiągnięciu odpowiedniej temperatury znacznie zmniejsza się odczuwany przez pacjenta ból oraz możliwość nadmiernego uszkodzenia tkanek.
Zaletą metody bipolarnej CELON jest także dokładna koagulacja naczyń krwionośnych, dzięki czemu do minimum ograniczone zostaje ewentualne ryzyko krwawienia.

Po zabiegu koblacji bipolarnej CELON

Uczucie dyskomfortu i ból po zabiegu trwają 5-7 dni i można je łatwo wyeliminować używając powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych takich jak: Pyralgina, Ibuprofen czy Paracetamol. W ciągu pierwszych dni gojenia chrapanie może się przejściowo nieco nasilić i jest to związane bezpośrednio z miejscowym odczynem obrzękowym tkanek. Proces gojenia jest zakończony po około 5-6 tygodniach.

Zalety leczenia chrapania metodą CELON

Niewątpliwie dla pacjenta największą zaletą leczenia chrapania metodą CELON jest większy komfort zabiegu, mniejsza bolesność oraz szybki powrót do codziennych zajęć. Pozostałe zalety leczenia chrapania metodą bipolarną CELON:

  • krótki czas zabiegu od 20-40 minut,
  • zabieg bez hospitalizacji wykonywany w warunkach ambulatoryjnych,
  • miejscowe znieczulenie,
  • brak nacięć, blizn - zabieg bez użycia skalpela,
  • optymalna koagulacja (brak lub minimalne krwawienie),
  • zastosowanie elektrody bipolarnej wyklucza konieczność użycia elektrody neutralnej, dzięki temu prąd nie przepływa przez delikatne narządy głowy i szyi.

W niektórych przypadkach zabieg CELON należy uzupełnić o podcięcie podniebienia miękkiego z języczkiem. W każdym przypadku decyzję o możliwości wykonania zabiegu podejmuje lekarz laryngolog w trakcie konsultacji.

Cena zabiegu leczenia chrapania metodą CELON

Cena zabiegu leczenia chrapania falami radiowymi metodą CELON: 1500 zł
Cena zabiegu CELON plus podcięcie podniebienia miękkiego z języczkiem: 2100 zł
Cena konsultacji przed zabiegiem: 100 zł

Lekarz wykonujący zabieg leczenia chrapania metodą CELON

Zabiegi leczenia chrapania falami radiowymi wykonuje:
dr Anna Ciesielczuk-Łuczywek, specjalista laryngolog.

Rejestracja

Rejestracja na konsultację przed zabiegiem koblacji bipolarnej CELON:
tel +48 42 678 31 00 lub 531 799 995
od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 - 19.00

Metoda CELON to jedna z najnowszych metod leczenia chrapania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.