VENO

MED

Leczenie chrapania falami radiowymi metodą Celon

Leczenie chrapania Laser Fale radiowe

Leczenie chrapania falami radiowymi metodą Celon. Koblacja bipolarna CELON to małoinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie chrapania laserem Er:YAG metodą NightLase.

Zabieg leczenia chrapania falami radiowymi metodą CELON wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji.

Koblacja bipolarna Celon

Opis zabiegu

Koblacja bipolarna CELON to małoinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg polega na kilkukrotnym wprowadzeniu w podniebienie miękkie bipolarnej elektrody i pozostawieniu jej na kilka sekund. Cały zabieg trwa od 20 do 40 minut, pacjent wraca do domu bezpośrednio po zabiegu.

Wskazania
do metody Celon

Koblacja bipolarna CELON
a metoda klasyczna

Temperatura:

Penetracja termalna:

Efekt na tkance docelowej:

Uszkodzenia tkanki otaczającej:

Przebieg zabiegu
leczenia chrapania metodą CELON

Przed zabiegiem lekarz znieczula podniebienie miękkie. Następnie w znieczulone miejsce wprowadza kilkakrotnie specjalny apliakator, który wytwarza fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości. Fale powodują miejscowe rozgrzanie tkanki usztywniając ją. Gdy tkanka osiągnie optymalną temperaturę (ok. 80oC) urządzenie samoczynnie rozłącza się.

Dzięki zastosowaniu niskich temperatur i samoczynnemu wyłączaniu się urządzenia po osiągnięciu odpowiedniej temperatury znacznie zmniejsza się odczuwany przez pacjenta ból oraz możliwość nadmiernego uszkodzenia tkanek.
Zaletą metody bipolarnej CELON jest także dokładna koagulacja naczyń krwionośnych, dzięki czemu do minimum ograniczone zostaje ewentualne ryzyko krwawienia.

Po zabiegu
koblacji bipolarnej CELON

Uczucie dyskomfortu i ból po zabiegu utrzymują się 5-7 dni. Można je łatwo wyeliminować używając powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych.

W ciągu pierwszych dni gojenia chrapanie może się przejściowo nieco nasilić i jest to związane bezpośrednio z miejscowym odczynem obrzękowym tkanek. Proces gojenia jest zakończony po około 5-6 tygodniach.

Zalety leczenia chrapania falami radiowymi metodą CELON

W niektórych przypadkach zabieg CELON należy uzupełnić o podcięcie podniebienia miękkiego z języczkiem. W każdym przypadku decyzję o możliwości wykonania zabiegu podejmuje lekarz laryngolog w trakcie konsultacji.

Cena leczenia chrapania falami radiowymi metodą CELON
Konsultacja do zabiegu 100 zł Cena zabiegu leczenia chrapania falami radiowymi metodą CELON od 1500 zł Cena zabiegu CELON plus podcięcie podniebienia miękkiego z języczkiem od 2100 zł
Lekarz

Leczenie chrapania

Zabiegi leczenia chrapania laserem oraz falami radiowymi wykonuje doktor Anna Ciesielczuk-Łuczywek.
Zabiegi leczenia chrapania falami radiowymi, metodą Celon wykonuje specjalista laryngolog dr Anna Ciesielczuk-Łuczywek. Wizytę konsultacyjną do zabiegu można umówić wyłącznie telefonicznie.

Umów wizytę