Liposukcja

Liposukcja Body Jet

Liposukcja BODY JET polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po zabiegu wraca do domu.

Liposukcja BODY JET

Liposukcja metodą Body Jet jest zabiegiem mniej inwazyjnym od tradycyjnej liposukcji. Czynnikiem wyróżniającym urządzenie Body Jet jest powiązanie ze sobą procesu infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego, co daje pacjentowi komfort i swobodny kontakt z lekarzem podczas zabiegu.

Przed zabiegiem Opis zabiegu Body Jet Po zabiegu Body Jet Przeciwwskazania do Body Jet Cennik Body Jet Lekarz Umów wizytę

Zabieg liposukcji metodą Body Jet wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, pacjent po zabiegu wraca do domu. Pacjenci, którzy obawiają się zabiegu w znieczuleniu miejscowym, mogą mieć wykonany zabieg w obecności anestezjologia.

Zalecenia przed zabiegiem liposukcji BODY JET

Z uwagi na fakt, że zabieg BODY JET wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjenci zazwyczaj mogą przyjmować pokarm, a zwłaszcza płyny żeby uniknąć zbytniego odwodnienia. Przed zabiegiem należy wykonać morfologię, test krzepliwości krwi, badanie układu sercowego, oddechowego i krwionośnego.

Przebieg zabiegu liposukcji Body Jet

Podczas zabiegu liposukcji Body Jet w oznaczony wcześniej obszar zabiegu chirurg wprowadza specjalną kaniulę (rys. A). Kaniulą podawany jest pod ciśnieniem roztwór wodny, który uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej (rys. B). Podawany roztwór jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne minimalizując krwawienie.

Liposukcja BodyJet rys.1 Liposukcja BodyJet rys.2

W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie usunięta tkanka tłuszczowa zawiera około 1-3% krwi. Dla porównania - podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość krwi może dochodzić do 40 % w danej próbce.

Moc strumienia wodnego oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Podczas wysuwania kaniuli wprowadzony roztwór wodny wraz z rozbitą tkanką tłuszczową odsysany jest do specjalnego pojemnika.

Podczas jednego zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy. Normy nie są wynikiem ograniczeń urządzenia, lecz są podyktowane względami bezpieczeństwa. Ilość odessanego tłuszczu nie powinna znacząco ingerować w procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie.

Zalecenia po zabiegu liposukcji Body Jet

W czasie pierwszych kilku godzin lub dni okresu pozabiegowego, na obszarze zabiegowym konieczne jest stosowanie odpowiednich chłonnych opatrunków i ubrania uciskowego, co zapobiega powstawaniu krwiaków oraz obrzęków, a dodatkowo przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Nie przeszkadza to pacjentowi w wykonywaniu lekkich, codziennych czynności zwykle już następnego dnia po zabiegu.

Kontrola po zabiegu przeprowadzana jest następnego dnia, po dwóch tygodniach oraz po trzech miesiącach. Podczas pierwszej wizyty usuwa się wszystkie chłonne opatrunki przylepne. Zazwyczaj na skórze pozostają tylko nieznaczne ślady po zabiegu.

Specjalna odzież uciskowa powinna być noszona przez okres od dwóch do sześciu tygodni, w zależności od wyników kontroli. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie jednego do maksymalnie kilku dni, w zależności od konkretnego przypadku. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych możliwe jest tak szybko, jak pacjent nie odczuwa przy nich żadnego dyskomfortu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Body Jet

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • stany zapalne.
Cennik liposukcji Body Jet
Konsultacja do zabiegu 150 zł Body Jet brzuch od 4500 zł Body Jet talia od 5000 zł Body Jet biodra od 5000 zł Body Jet uda zewnętrzne od 5000 zł Body Jet uda wewnętrzne od 4500 zł Body Jet pośladki od 4000 zł Body Jet piersi u mężczyzn od 4500 zł

W przypadku zabiegu wykonywanego z anestezjologiem do ceny zabiegu należy doliczyć 650 zł.

Lekarz

Liposukcja Body Jet

Liposukcja Body Jet zabieg.
Lek. Mariusz Zagajewski, lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej, wykonuje zabiegi liposukcji metodą BodyJet oraz metodą wibracyjną PAL.

Umów wizytę