PLastyka powiek

Blefaroplastyka

Blefaroplastyka to zabieg, który stosuje sie w leczeniu opadających powiek. W trakcie zabiegu, poprzez usunięcie nadmiaru skóry i powstających przepuklin tłuszczowych oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym, przywraca się właściwy kontur oraz kształt powiek. Opadające powieki górne mogą powodować zmęczenie oczu, ciężkość powiek oraz bóle głowy, mogą także ograniczać pole widzenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu. Krótki czas zabiegu (ok. 2godz.), łagodny i bezbolesny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także estetycznych.

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek dolnych

Przygotowanie do zabiegu

Przebieg zabiegu

Plastyka powiek cenniknnik

Umów wizytę

Plastyka powiek

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych to zabieg proponowany osobom u których, ze względów estetycznych lub zdrowotnych, istnieje potrzeba pozbycia się nadmiaru skóry i tkanek miękkich powiek.

Opadanie powiek górnych spowodowane jest głównie wiotczeniem skóry i opadaniem tkanek czoła oraz brwi. Plastyka powiek ma za zadanie przywrócić młodzieńczy wygląd okolic oka a także zwiększyć pole widzenia w przypadku pacjentów poddających się zabiegowi ze względów leczniczych.

Plastyka powiek dolnych

Operację plastyczną powiek dolnych przeprowadza się zarówno z powodów estetycznych jak też ze wskazania leczniczego. Powieki poddawane operacji są powiększone zazwyczaj przez nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą.

Lekarz po podaniu znieczulenia wykonuje rysunek na powiekach dolnych, przemywa obszar operowany po którym następnie poprowadzi cięcia według wcześniej zarysowanych linii. Cięcia wykonywane są na powiece dolnej pod brzegiem rzęskowym, co czyni późniejsze blizny niemalże niewidocznymi. Chirurg usuwa tkanki miękkie, tkankę tłuszczową i nadmiar skóry, które razem powodują opadanie powieki. Kolejnym krokiem jest plastyka powiek podczas której lekarz dopasowuje kształt „nowej” powieki do kształtu oka. U niektórych osób poddających się operacji plastycznej powiek dolnych istnieje konieczność wykonania plastyki więzadeł bocznego kącika oka która jest połączona z plastyką powiek. Po zakończonej plastyce powiek, oraz jeżeli było to konieczne, plastyce więzadeł lekarz zakłada pacjentowi szwy. Rana zostaje opatrzona w opatrunek jałowy pod który wpierw lekarz stosuje maść z antybiotykiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • zaburzenia krążenia,
  • tendencja do bliznowacenia,
  • ciąża i okres laktacji,
  • przeziębienie.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie Pacjenta do zabiegu jest przekazywane szczegółowo na konsultacji lekarskiej.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest na sali zabiegowej w znieczuleniu miejscowym. Na podstawie oceny chirurga, wykonanych zdjęć okolicy oka oraz wstępnego rysunku operacyjnego, przeprowadza się cięcie w miejscu naturalnego załamania powieki a następnie odseparowuje i usuwa nadmiar skóry i tkanek miękkich powiek. Z uwagi na fakt, że nacięcia zostają poprowadzone w miejscu fałdów anatomicznych, cienkie szwy, które nosi się przez kilka dni po zabiegu, są w zasadzie niewidoczne.

Po zabiegu

Po zabiegu plastyki powiek, kiedy przestaje działać znieczulenie miejscowe, może u Pacjenta pojawić się ból o umiarkowanym nasileniu. Ból ustępuje po zażyciu ogólnodostępnych preparatów przeciwbólowych. Mogą rówież pojawić się zasinienia i obrzęk, które jednak szybko ustępują. Po wykonaniu zabiegu plastyki powiek górnych nie zaleca się wykonywania wysiłku fizycznego przez okres 2-4 tygodni oraz narażania powiek na nadmiernie wysokie bądź niskie temperatury. Przez 6 miesięcy po należy unikać nasłonecznienia, solarium i sauny. Ponadto Pacjent musi szczególnie zadbać o higienę operowanych okolic – codziennie przemywać rany, zmieniać jałowe opatrunki na świeże a po usunięciu szwów (usuwane po 7 dniach) smarować blizny co 12 godzin zaleconym przez lekarza preparatem do leczenia blizn.

Lekarz wykonujący zabieg plastyki powiek

Zabiegi z zakresu plastyki powiek wykonuje wykonuje dr n. med. Tomasz Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej.

Plastyka powiek - cennik

Cennik plastyka powiek Konsultacja do zabiegu 150 zł Plastyka powiek górnych 2900 zł Plastyka powiek dolnych 2800 zł

Rejestracja

tel. +48 42 678 31 00, 531 799 995
e-mail: rejestracja@venomed.pl
Łódź, ul. Jana Matejki 7