Blepharoplastyka

Plastyka powiek

Blefaroplastyka to zabieg, który stosuje sie w leczeniu opadających powiek. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowy. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Blefaroplastyka

Plastyka powiek – zwana również blepharoplastyką (ang. blepharoplasty) polega na usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z powiek. W trakcie zabiegu, poprzez usunięcie nadmiaru skóry i powstających przepuklin tłuszczowych oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym, przywraca się właściwy kontur oraz kształt powiek.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.

Krótki czas zabiegu (ok. 2 godz.), łagodny i bezbolesny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania powodują, iż zabiegi te są wykonywane bardzo często nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także estetycznych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu

Szczegółowe informacje, jak przygotować się do zabiegu Pacjent otrzymuje w trakcie konsultacji lekarskiej.

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych to zabieg proponowany osobom u których, ze względów estetycznych lub zdrowotnych, istnieje potrzeba pozbycia się nadmiaru skóry i tkanek miękkich powiek.

Opadanie powiek górnych spowodowane jest głównie wiotczeniem skóry i opadaniem tkanek czoła oraz brwi. Plastyka powiek ma za zadanie przywrócić młodzieńczy wygląd okolic oka a także zwiększyć pole widzenia w przypadku pacjentów poddających się zabiegowi ze względów leczniczych.

Opadające powieki górne mogą powodować zmęczenie oczu, ciężkość powiek oraz bóle głowy, mogą także ograniczać pole widzenia.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest na sali zabiegowej w znieczuleniu miejscowym. Na podstawie oceny chirurga, wykonanych zdjęć okolicy oka oraz wstępnego rysunku operacyjnego, przeprowadza się cięcie w miejscu naturalnego załamania powieki, a następnie odseparowuje i usuwa nadmiar skóry oraz tkanek miękkich powiek.

Z uwagi na fakt, że nacięcia zostają poprowadzone w miejscu fałdów anatomicznych, cienkie szwy, które nosi się przez kilka dni po zabiegu, są prawie niewidoczne.

Po zabiegu

Po zabiegu plastyki powiek mogą wystąpić zasinienia oraz obrzęk, które jednak szybko ustępują. W przypadku pojawienia się bólu o umiarkowanym nasileniu można zażyć ogólnodostępny preparat przeciwbólowy.

Zalecenia po zabiegu

Plastyka powiek dolnych

Operację plastyczną powiek dolnych przeprowadza się zarówno z powodów estetycznych jak też ze wskazania leczniczego. Powieki poddawane operacji są powiększone zazwyczaj przez nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą.

Przebieg zabiegu

Lekarz po podaniu znieczulenia zaznacza markerem linie cięcia. Cięcia wykonywane są na powiece dolnej pod brzegiem rzęskowym, co czyni późniejsze blizny niemalże niewidocznymi. Chirurg usuwa tkanki miękkie, tkankę tłuszczową i nadmiar skóry, które razem powodują opadanie powieki.

Kolejnym krokiem jest plastyka powiek, podczas której lekarz dopasowuje kształt „nowej” powieki do kształtu oka. U niektórych osób, poddających się operacji plastycznej powiek dolnych, istnieje konieczność wykonania plastyki więzadeł bocznego kącika oka, która jest połączona z plastyką powiek.

Po zakończonej plastyce powiek, oraz jeżeli było to konieczne, plastyce więzadeł lekarz zakłada pacjentowi szwy, smaruje operowane miejsce maścią z antybiotykiem oraz nakłada opatrunek.

Cennik plastyka powiek
Konsultacja do zabiegu 150 zł Plastyka powiek górnych 2900 zł Plastyka powiek dolnych 2800 zł
Lekarz

Plastyka powiek

Usuwanie zmian skórnych laserem, elektrokoagulacją oraz chirurgicznie poprzez wycięcie. Dr n. med. Tomasz Zieliński
Zabiegi z zakresu plastyki powiek wykonuje dr n. med. Tomasz Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej.

Umów wizytę